MISCELLANEOUS / Mirrors / Pegel 2895603
*
nr 289 5603
Pegel
Lenght: ()
Teak, H.117
Estimate:
100
Sold:
SEK 250
Auction date:
Monday December 1 2003
at 16:00:00
- Bid history
Time
Bidder
Bid
26/11 23:23:20
1
150 kr
30/11 20:42:35
2
150 kr
30/11 20:43:03
2
200 kr
1/12 15:50:50
1
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: pegel speglar teak teakmöbler trä
-
8194 MIRROR
88x41,
Auction ends
this Monday
20 maj at 18:14
-
8222 SUN SHAPED MIR..
wood, guldbemålad. Diameter: 62 cm,
Auction ends
this Monday
20 maj at 20:44
-
1028 MIRROR
+ console table, Empire. Height: 170+ 62, Width: ..//
Present: SEK 3000
Auction ends
this Monday
20 maj at 20:32
-
8199 MIRROR
121x63, wear.
Auction ends
this Monday
20 maj at 18:06
-
8039 MIRROR
192x93cm,
Auction ends
this Monday
20 maj at 19:43
-
8037 MIRROR
90x61cm,
Auction ends
this Monday
20 maj at 20:01
*
Pegel
nr 289 5603
Pegel
Lenght: ()
Teak, H.117
Estimate: | 100 |
---|---|
Sold: | SEK 250 |
Auction date: |
Monday December 1 2003 |
- Bid history
Time | Bidder | Bid |
---|---|---|
26/11 23:23:20 | 1 | 150 kr |
30/11 20:42:35 | 2 | 150 kr |
30/11 20:43:03 | 2 | 200 kr |
1/12 15:50:50 | 1 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: pegel speglar teak teakmöbler trä
-
8194 MIRROR
88x41,
Auction ends
this Monday
20 maj at 18:14 -
8222 SUN SHAPED MIR..
wood, guldbemålad. Diameter: 62 cm,
Auction ends
this Monday
20 maj at 20:44 -
1028 MIRROR
+ console table, Empire. Height: 170+ 62, Width: ..//
Present: SEK 3000
Auction ends
this Monday
20 maj at 20:32
-
8199 MIRROR
121x63, wear.
Auction ends
this Monday
20 maj at 18:06 -
8039 MIRROR
192x93cm,
Auction ends
this Monday
20 maj at 19:43 -
8037 MIRROR
90x61cm,
Auction ends
this Monday
20 maj at 20:01